Benecko

Benecko je mimořádná a velmi žádaná lokalita, která představuje ráj pro lyžaře, běžkaře a současně je ideální pro turistiku a výlety. 

Benecko – středisko rekreace a sportu, patří k nejhezčím a nejvyše položenému místu západních Krkonoš. Rozkládá se na svahu Žalý mezi městy Vrchlabí a Jilemnice ve výšce 750-950m.n.m. Díky tomu můžete obdivovat krásné výhledy do kraje a vychutnávat největší počet slunečních dnů v roce.

Vzdálenost do Vrchlabí je pouze 3,5 km vzdušnou čarou. Proto máte v dostupnosti všechny služby a výhody města, přitom jste uprostřed přírody!

0 m
nadmořská výška
vleků a lanovek
0 km
Bězeckých tratí a cyklotratí

LYŽOVÁNÍ

Benecko v zimě – vysoká nadmořská výška, velké množství sjezdových tratí pro začátečníky i zkušené lyžaře. Celé Benecko nabízí celkem 12 vleků a lanovek.

Nadmořská výška 900 m.n.m. je zárukou výborných sněhových podmínek.

V případě zájmu o náročnější svahy se v dojezdové vzdálenosti nacházejí další střediska Herlíkovice, Bubákov, nebo Kněžický Vrch.  

Běžecké trasy

Perfektní úprava běžeckých tratí, rozhledy do kraje, díky níž Benecko nabízí jedny z nejlepších podmínek pro běžecké lyžování v České republice. 

Systém několika vzájemně propojených okruhů různých délek a obtížností umožňuje každodenní zábavu i trénink. Tratě jsou zároveň napojeny na další trasy na Žalý, do Vrchlabí, přes Rovinka na Mísečky a dále na hřebeny Krkonoš. Celkem je tak v zimě k dispozici přes 100 km upravovaných tras.

 

CYKLOTURISTIKA

Benecko je díky své poloze perfektním místem pro cykloturistiku nejrůznější úrovně. Pokud toužíte navštívit i vzdálenější místa bez nutnosti převážet kola autem, je možné využít Krkonošských cyklobusů, které Beneckem projíždějí. 

Kolem obce Benecko je pak několik značených okruhů různých obtížností, od dětských až pro velmi náročné cyklisty.

Turistika

Benecko nabízí mnoho krásných turistických tras, například Benecká přírodní stezka nebo Lufťákova stezka. Úžasný výlet je výšlap k rozhledně Žalý.

Všechny stezky jsou velmi dobře značeny a na své si přijdou od nejmenších turistů až po ty nejnáročnější.

Procházky jsou pak doprovázeny nádhernými výhledy na okolní krajinu Krkonošského národního parku. 

DALŠÍ AKTIVITY

Benecko nabízí bohaté sportovní využití jako je in-line stezka lesem, koloběžkovou dráhu, tubing, horské káry, dětský krytý lanový park, dětské ZOO hřiště, vyjížďky na koních, singletrek a mnoho dalšího.

Na své si přijdou i milovníci golfu, kde v dojezdové vzdálenosti se nachází Golf & Country Club Prosečné nebo Golf Club Semily.